Hakkımızda

 

2006 yılının ikinci yarısında tamamen özel ve Türk sermayesi ile kurulan Grid Telekom, sektörde 20 yıllık deneyime sahip çekirdek kadrosu ile birlikte çok kısa zamanda Türkiye’nin önde gelen alternatif operatörlerinden biri konumuna gelmiştir.

İnternet Servis Sağlayıcılığı ve Altyapı İşletme Hizmet lisanslarını alarak faaliyetlerine başlayan Grid Telekom, İstanbul, Ankara ve Atlanta/USA olmak üzere üç veri merkezinde, şehiriçi, şehirlerarası ve uluslararası erişim hizmetlerini kendi fiber optik altyapısı ile sunan bağımsız bir telekom operatörüdür.

2006 yılından bu yana veri merkezi hizmetlerine ağırlık veren Grid Telekom, bugün en yüksek toplam bant genişliğine sahip operatörlerden biri konumundadir. Veri merkezlerinde sahip olduğu yüksek standartlar ve uzman teknik kadrosu ile ağ şebekesini ve veri merkezi fiziksel güvenliği 7/24 kontrol altında tutulmaktadır. Kurumsal ve bireysel kullanıcılarına güvenilir, kesintisiz ve yenilikçi bir anlayışı ile hizmet sunmakta ve sektörde edindiği itibar ile varlığını sürdürmektedir.

Veri merkezlerinde kirlalık sunucu barındırma, sunucu bulundurma, hosting, sanal özel sunucu, erişim hizmetleri veren Grid Telekom sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi Orta Doğu’ya da taşımış ve bu bölgede anahtar teslim projeler yaparak adını yurt dışında da duyurmuştur.

2008 yılı Grid Telekom için yapmış olduğu altyapı projeleri doğrultusunda faaliyet alanını geliştirdiği bir yıl olmuştur. Veri merkezinde edindiği başarıyı, veri iletim altyapısında da gösteren Grid Telekom, çok kısa bir süre içerisinde Atlanta veri merkezinden kendi uluslararası altyapısı ile hizmet verebilir konuma gelecektir.

 

 

KVKK kapsamında politikalarımıza, aydınlatma metnine ve bilgi edinme başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.