VPN Çözümleri

 

Grid Telekom , Türkiye’nin her köşesine hizmet verebilecek şekilde oluşturduğu altyapısı ile müşterilerine kesintisiz ve Grid Telekom networkünden taşınan, güvenli ve hızlı erişim sunmaktadır.

Başlatılan altyapı çalışmaları ile esnek ve çok daha ekonomik çözümler ile müşterilerimize özel hizmetler ile ulaşabilmekte, bunun yanısıra, Frankfurt ve Sofia’ya olan direk fiber bağlantılarımız ile Avrupa’nın her yerine çok daha ekonomik ve kaliteli bir erişim imkanı sunabilmekteyiz.

Grid Business VPN hizmeti kısaca; birden fazla noktaya sahip firmaların, gelişmiş Grid omurgası üzerinden güvenli ve noktadan noktaya Virtual Router hizmeti ile bağlanmasıdır. Virtual router klasik VPN anlayışının dışında, merkezi hareket etmeksizin, tüm lokasyonlarınızın merkez üzerinden geçmeden birbirlerine ulaşmasını sağlamakta, VPN işlemi için uçlarda ağır donanım yatırımına gerek kalmaksızın çözümlenmektedir.

Geleneksel ve özellikle güvenli erişim şekillerinden farklı olarak Grid BusinessVPN hizmetinin tercih edilmesinin sebebi, kolay yapılandırması ve maliyetlerde sağlayacağı avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kendi yurtdışı çıkışlarımız üzerinden, milletlerarası noktadan noktaya devreler tahsis edilebilmekte, Grid Telekom MPLS networkü üzerinden farklı ülkelerde de VPN devrelerinizi şirket networkünüze dahil edebilmekteyiz.

 


 

Yapısı Nedir?

Grid Telekom’un uyguladığı Business VPN topolojisi tüm uçların Grid Telekom networküne getirilmesi ile gerçekleşir, böylece güvenli bir network oluşturularak, maliyetler minimize edilmekte ve verimlilik sağlanmaktadır.

Business VPN hizmetlerinde uzak noktalar arası veri iletişiminin yanı sıra internet erişim hizmetleri de sunulmaktadır.

Bu hizmet müşterinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir:

  • Hiçbir ucun internete çıkarılmaması,
  • İhtiyaç olan uçların internete çıkarılması,
  • Sadece merkezin internete çıkarılması,
  • Tüm uçların internete çıkarılması mümkündür.

 

VPN projelerinde internete çıkışlar Grid Telekom UTM Firewall üzerinden yapılmakta olup, gerekli filtreleme ve güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Kimler Kullanır?

  • Uluslararası firmalar, zincir mağazalar, çok şubeli mağazalar,
  • Ortak sistemler kullanan firmalar,
  • Kritik veriye sahip büyük firmalar,
  • Belirli lokasyonlar arası sürekli veri alışverişinde bulunan firmalar,
  • Mobil çalışanları bulunan firmalar tarafından kullanılmaktadır.

 

KVKK kapsamında politikalarımıza, aydınlatma metnine ve bilgi edinme başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.